שמאות מוקדמת

האם ידעתם כי אחת מכל עשר הלוואות, ובייחוד משכנתאות, נפסלות כתוצאה מדו"ח השמאי? קראתם נכון – 10% מהבקשות לאשראי נפסלות כתוצאה מדו"ח שמאי. מקובל לחשוב שמדובר בהערכות שווי נמוכות משווי העסקה אשר גורמות לכך, אך לעיתים מדובר בסיבות אחרות לחלוטין כמו חריגות בניה או בעיות רישום אשר הקונים לא היו מודעים אליהם. כאשר הבנק מחליט האם לתת משכנתה הוא מתייחס בכובד ראש לדו"ח שנעשה בידי שמאי מקרקעין מומחה. נתון זה הופך את תהליך שמאות מוקדמת לקריטי בחשיבותו עבור עתידכם! אנו לא משחקים עם העתיד שלנו, פנו עוד היום למשרד של רוני רווח שמאי מקרקעין כדי לצאת לדרך מקצועית וקשובה לצרכיכם.

מה זה אומר שמאות מוקדמת?

שמאות מוקדמת הינה התהליך שנעשה בידי מומחה טרם חתימת חוזה רכישה.

מטרת השמאות הינה קבלת תמונת מצב ריאלית לגבי הנכס, מצבו התכנוני והמשפטי, וכמובן שוויו ההוגן בכפוף לממצאי הבדיקה. כאשר חותמים על עסקת מכר ללא ביצוע שמאות מוקדמת, עלולים לגלות מאוחר מדי כי קיימות תקלות המפחיתות משווי הנכס במקרה הטוב, או פוסלות את הנכס מהאפשרות לקבלת מימון במקרה הפחות טוב. המשמעות במקרה כזה היא שתיאלצו למצוא דרך לשלם על העסקה מכיסכם הפרטי או לבטל את העסקה ולשלם קנס בגין ביטול עסקה.

חשוב להבין – בדיקות שנערכות ע"י עורכי דין אינן תחליף לשמאות מוקדמת המבוצעת ע"י שמאי מקרקעין, מאחר והשמאי מבצע ביקור פיזי בנכס ומתאים את התשריטים שברשותו לבינוי הקיים בפועל, וכן שמאי יודע לשקלל את ממצאי הבדיקה בתחשיב הכולל תוספות והפחתות אותן דורש הבנק בנכסים מסוימים.

שמאות מוקדמת למשכנתה

ואם אנחנו לא צריכים משכנתה?

גם אם אין לכם בכלל צורך במשכנתה או הלוואה לצורך מימון העסקה, חשוב לערוך בדיקה לפני החתימה על ההסכם על מנת לוודא שאין חריגות בניה או בעיות רישום שונות. אם שורת השווי לא חשובה לכם, הזמינו לכל הפחות בדיקה תכנונית ומשפטית ללא שווי משמאי מקרקעין מוסמך אשר יוודא עבורכם שלא קיימים מכושלים עתידיים בנכס.

חשוב לדעת כי גם בנכסים חדשים עשויות להתגלות תקלות תכנוניות ומשפטיות, ולכן לא מומלץ להסתמך על הנחת העבודה לפיה בנכס חדש אין בעיות.

למה צריך שמאות מוקדמת?

חשבו על זה כך – אם בעת רכישת רכב שעלותו כמה עשרות אלפי שקלים אתם לא מוותרים על בדיקה שתאפשר לכם לדעת מה מצבו האמיתי, אז לא עדיף לשלם על בדיקה כזו על נכס שעולה כמה מיליונים? זה לא נעים ליפול בעסקת רכישת רכב אבל איפה הנפילה תהיה יותר כואבת?

שירותי שמאות מוקדמת

אל תשחקו עם העתיד שלכם, רכישת נכס היא עסקה מורכבת מכפי שנראה. פנו למשרד של רוני רווח  שמאי מקרקעין כדי לצאת לדרך של ליווי מקצועי ואיכותי ללא פשרות. אנחנו אתכם כל הדרך למפתח.

שמאות מוקדמת יכול לעזור לכם בתהליך לקיחת המשכנתא

ליצירת קשר

מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם!

הערכת שווי נכס - פונים אל המומחים

הערכת שווי נכס

קיימים מקרים שונים בהם אנו נזקקים להערכת שווי הנכס שברשותנו. בין אם מדובר בהערכה לצורך מימון עסקה, הערכה לצורך רכישה או מכירה, הערכה לצורך פירוק

קרא עוד »
ערעור על היטל השבחה - היעזרו בבעל מקצוע

ערעור על היטל השבחה

היטל השבחה הינו מס הקבוע בחוק אותו עלינו לשלם לועדה המקומית לתכנון ולבניה בגין עליית שוויים של המקרקעין שברשותנו בעקבות אישור תכנית, מתן הקלות או

קרא עוד »